Vi skapar genomtänkta strategier

Vi på Assefa ger dig den lilla byråns närhet, engagemang och flexibilitet samtidigt som vi håller en hög strategisk nivå.


Assefa Communication är en oberoende PR- & eventbyrå som grundades 2005 av Lili Assefa. Idag är byrån en av landets ledande inom nöjes- och livsstilsbranschen. Assefa Communication arbetar långsiktigt och återkommande med några av Sveriges största artister, restauranger och varumärken. Vi arbetar strategiskt med pressbearbetning mot all sorts media, och jobbar ständigt för att bygga upp våra kunders varumärken, bland annat genom att stärka deras produkter och varumärken i såväl traditionella som nya medier. Sedan 2014 är Per Schlingmann partner och styrelseledamot i Assefa Communication.

I dagens mediebrus är det viktigare än någonsin att arbeta effektivt och strategiskt med PR för att nå ut med sitt buskap – vilket är det vi har såväl kunskap som erfarenhet av.

Kontakta oss så berättar vi om hur vi kan hjälpa just er!

Kontakta oss
PR

Varumärkesstrategi

PR-strategi

Konceptutveckling

Rådgivning

Omvärldsanalys

Pressbearbetning

Pressreleaser

Krishantering

Produktplacering

Mediaträning

Corporate PR

EVENT

Projektledning

Gästlistor

Lanseringar

Invigningar

Pressevent

Presskonferenser

Releaser

Konsumentevent

KUNDER OCH UPPDRAG


MEDARBETARE

Lili Assefa

+46 70 727 77 43
lili@assefa.se

Erica Widén

+46 76 309 74 87
erica@assefa.se

Marita Petterson

+46 70 920 22 69
marita@assefa.se

Chayenne Cartriers

+46 73 533 38 65
chayenne@assefa.se

Elin Widmark

+46 70 617 57 72
elin@assefa.se

Alexandra Sjöholm

+46 70 525 66 00
alexandra@assefa.se

Anna Ekström

+46 76 010 05 15
anna@assefa.se

Latchin Sevigin Johnson

+46 70 712 02 56
latchin@assefa.se

Per Schlingmann

Rådgivare

Vill du arbeta med oss?

Lämna ett meddelande direkt nedan eller besök oss på vårt kontor:
Linnégatan 9-11, 114 47 Stockholm